Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na Lipně lyžovalo o víkendu 1500 lidí, sezonu nekončí ani Zadov

České Budějovice 18. března (ČTK) – V jihočeském lyžařském středisku v Lipně nad Vltavou se o víkendu vystřídalo přibližně 1500 lidí. Vzhledem k blížícímu se jaru a k ukončení prázdnin ve školách to je pěkný výsledek, řekl dnes ČTK mluvčí Skiareálu Lipno Vojen Smíšek. Areál Kobyla v šumavském středisku Zadov přivítal v sobotu asi 600 lyžařů, dnes jich tam přijelo okolo 500.

V sobotu lyžařům na Zadově počasí moc nepřálo, byla mlha a mrholilo. „Dneska byly podmínky o něco lepší, napadl nový sníh. Ale zase byl velký mráz, asi deset stupňů,“ řekl vedoucí provozu Petr Vondraš.

Lyžařský areál Zadov přeruší příští týden provoz na Nových Hutích, jezdit už nebude ani lanovka Zadov – Churáňov. Hlavní areál Kobyla ale bude stále otevřen, včetně večerního lyžování. „Sněhu je dostatek. Podmínky se teď ještě vylepšily a mrznout má ještě celý příští týden,“ uvedl Vondraš. Omezen bude provoz skibusů. Jezdit už nebude skibus na večerní lyžování přes Písek, Strakonice a Vimperk. Místní skibus bude fungovat o víkendu. Podrobnosti k provozu střediska jsou na jeho webu.

Lipenský areál zatím funguje naplno. Přístupných je skoro 12 kilometrů sjezdovek a jezdí všechny lanovky.

vst kš

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3