Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na Lipně lyžovalo během víkendu 7000 lidí

České Budějovice 1. ledna (ČTK) – Zhruba 7000 lidí zamířilo od 30. prosince do dneška do Skiareálu Lipno na Českokrumlovsku. Středisko na šumavském Zadově přilákalo za poslední tři dny necelých 3000 lidí. Tisíce lidí lyžovaly i v areálu Hochficht na česko-rakouské hranici Šumavy. ČTK to dnes řekli zástupci středisek.

Na Lipně lyžovalo od 30. prosince do dnešního dne 7000 lidí. „Nejméně dnes, necelá tisícovka, protože po Novém roce nikdo moc nechce, ale sobota s nedělí byly docela v pohodě. Proběhla obleva, ale na sjezdovkách sníh zůstává, jsme dobře připraveni. Všechno je sjízdné, je to teď utažené, ale není problém, jezdí se normálně, otevřené je pořád všechno. Čekáme, až přejdou teplé dny a budeme moci zasněžovat,“ řekl ČTK mluvčí Skiareálu Lipno Vojen Smíšek. Velký zájem byl podle něj i o novoroční výstup na Stezku korunami stromů.

Něco pod 3000 lidí přilákal za poslední tři dny areál na šumavském Zadově. V sobotu 1600 lidí, na silvestra asi 900, dnes kolem 300 lyžařů. „Návštěvnost byla poměrně slušná, na Silvestra trošku nižší než obvykle bývá, což je dané tím, že se zhoršilo počasí, dopoledne pršelo. Největší návštěvnost byla 29. prosince, 1900 lidí. Dnes je trošku slabší, protože končí ten prodloužený víkend, a ještě jsme (dnes) měli poruchu, nejede čtyřsedačková lanovka na Kobyle,“ řekl ČTK vedoucí provozu na Zadově Petr Vondraš.

Areál Kobyla byl otevřen na denní i večerní lyžování, Zadov nabízel i 40 kilometrů běžeckých tras. Provozovatelé je naposledy upravovali 31. prosince kolem poledne, kdy mohli běžkaři využít 20 kilometrů stop.

Spokojeni jsou provozovatelé areálu Hochficht na česko-rakouské hranici Šumavy. Denně tam lyžovalo kolem 6000 až 7000 lidí, vyjma silvestra, kdy dopoledne pršelo, to přijelo přes 2000 lidí.

„Ale dnes už zase bylo líp, zase lidé vyrazili na svahy. Bylo to nad očekávání, návštěvnost byla celkově vynikající. Na Hochfichtu je 130 centimetru sněhu, v neděli zhruba deset centimetrů slehlo, ale pořád je tam přes metr sněhu, obleva neuškodila, naopak, zmrzlo to a vytvořil se odolnější základ,“ řekl ČTK mluvčí areálu Martin Řezáč. V areálu Schöneben za hraničním přechodem Zadní Zvonková, kde je 78,9 kilometru dlouhá síť běžeckých stop, na nich leželo 60 centimetrů přírodního sněhu.

vkc jpt

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3