Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na lipenskou přehradu se po zimě vrací lodní doprava

Lipno nad Vltavou (Českokrumlovsko) 6. dubna (ČTK) – S jarem se na hladinu lipenské přehrady vrací lodní doprava. Dnes začíná fungovat po zimní odstávce přívoz mezi Horní Planou a Bližší Lhotou. V neděli na hladinu rovněž vyplují turistické lodě Vltava a Adalbert Stifter. Tato plavidla budou zajišťovat lodní dopravu mezi Horní Planou a Černou v Pošumaví. ČTK to řekl zástupci provozovatelů.

Přívoz v Horní Plané opustil lipenskou hladinu začátkem října loňského roku. Přes zimu jej provozovatelé rekonstruovali. „Věřím, že další významná oprava bude třeba až někdy za 20 let. Svůj podíl na tom mají převozníci, kteří mu každoročně věnují pečlivou údržbu,“ řekl starosta Horní Plané Jiří Hůlka. Přívoz denně využívá mnoho lidí jako dopravní prostředek na cestě do zaměstnání, slouží samozřejmě i turistům.

Lodě Vltava a Adalbert Stifter sice vyrazí na vodu v neděli, ale oficiálně zahájí provoz až v sobotu 14. dubna. „Loni jsme svezli zhruba 50.000 lidí. Jedná se o naši nejúspěšnější sezonu na Lipně. Zájem vidíme, proto jsme přidali plavby navíc,“ uvedl Karel Andrle, obchodní zástupce firmy, která na Lipně vozí turisty od začátku 90.let. Loď Adalbert Stifter bude ve středu a v pátek jezdit jednu večerní plavbu navíc. Jde o výlety s živou muzikou, o něž byl loni velký zájem. V červenci a v srpnu společnost přidala dětské plavby v pondělí, ve středu a v pátek. Součástí plavby bude program pro děti. Víc plaveb bude mít i loď Vltava, turisté budou moci cestovat z Lipna nad Vltavou do Horní Plané.

rek hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3