Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na lesní cestě hořelo nákladní auto. Škoda 200 tisíc korun

Český Krumlov – Přibližně 45 minut likvidovali hasiči požár nákladního auta, které hořelo v pátek dopoledne na lesní cestě u Vyšného na Českokrumlovsku. Událost se naštěstí obešla bez zranění.

Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů popsala, že na místě zasahovaly osádky dvou cisteren profesionálních hasičů ze stanice Český Krumlov. „Po příjezdu na místo a provedeném průzkumu podal velitel zprávu, že hoří kabina kamiónu, a to v plném rozsahu. Ještě před příjezdem jednotky se snažil s požárem bojovat řidič přenosnými hasicími přístroji, ale bez úspěchu,“ dodala mluvčí.

Škodu na zničené kabině a předních pneumatikách vyčíslili vyšetřovatelé na 200 tisíc korun, hodnota uchráněného majetku – návěsu s nákladem štěrku, dosahuje půl milionu korun. Příčiny vzniku požáru vyšetřovatelé stále zjišťují.

hasici
Požár auta u Vyšného. Foto: HZS JčK

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3