Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na jihu Čech zaznamenali teplotní rekord v Hliništi, 27,2 stupně

České Budějovice 31. května (ČTK) – Meteorologové v Jihočeském kraji dnes zaznamenali teplotní rekord ve stanici Hliniště na Prachaticku. Naměřili zde 27,2 stupně Celsia, což je o dvě desetiny více, než byl platný rekord pro 31. května, který platil od roku 1996. Nejtepleji v kraji dnes bylo v Táboře, kde se teplota vyšplhala na 29,9 stupně Celsia. ČTK to řekl František Vavruška z českobudějovického hydrometeorologického ústavu.

„Teploty mohly být vyšší, ale po poledni se dostavila oblačnost ze Šumavy, kde byly bouřky,“ uvedl. Nejvyšší hodnoty bývají pravidelně v pozdějších odpoledních hodinách. A v tu dobu bylo nad větší částí regionu zataženo.

Vavruška uvedl, že v pátek podle předpovědi meteorologové neočekávají extrémní hodnoty. Na jihu Čech očekávají teploty v rozmezí 25 až 27 stupňů Celsia. „Navíc budou bouřky,“ uvedl Vavruška.

rek sd

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3