Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na jihu Čech ubylo krádeží, vražd i obětí dopravních nehod

Jižní Čechy – V jižních Čechách loni výrazně klesla kriminalita i počet obětí dopravních nehod. Ten je dokonce nejnižší od roku 1997.

Přesně 10816 trestných činů loni vyšetřovali jihočeští policisté. Objasnili 6778 skutků, tedy více než 62 procent. Ubylo krádeží i násilných deliktů. Třeba vražd se loni stalo v kraji sedm, všechny jsou objasněné. Ta poslední se stala před Vánocemi v obci Velice. Osmnáctiletý mladík pobodal při zásahu v rodinném domě dva policisty. Jeden z nich po dvou dnech podlehl v nemocnici těžkým zraněním.

„Na území celého Jihočeského kraje došlo, stejně jako v celé republice, k poklesu nápadu trestné činnosti zhruba o 14 procent. Zároveň se nám podařilo udržet objasněnost minimálně na stejné úrovni,“ říká Miroslav Krejčí, náměstek krajského policejního ředitele pro službu kriminální policie a vyšetřování.

Na jihočeských silnicích se loni stalo 4223 dopravních nehod. Zahynulo při nich 51 lidí, což je nejméně za posledních dvacet let.

„Nejsme s tímhle číslem spokojeni, myslíme si, že by mohlo být daleko nižší. Všechno je ale na řidičích, na tom jaká auta mají, jak jezdí rychle a jak dodržují dopravní předpisy,“ dodává Roman Bláha, náměstek krajského policejního ředitele pro vnější službu.

Mezi priority jihočeských strážců zákona pro letošní rok patří doplnění početních stavů. Policii nyní chybí kolem třech desítek lidí, proto bude pokračovat v dříve zahájených náborech. Krom toho se chce soustředit třeba i na otázku potenciálních teroristických hrozeb.

„Další oblastí jsou takzvané měkké cíle, především se to bude týkat sportovních a kulturních akcí,“ upřesňuje krajský policejní ředitel Luděk Procházka.

Na kraji v současné době slouží 2265 policistů. V objasňování spáchaných trestných činů jsou Jihočeši čtvrtí nejlepší v republice.

Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3