Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na jihu Čech stoupla nezaměstnanost. Nejvíc lidí bez práce má Krumlovsko

České Budějovice (ČTK) – Nezaměstnanost v Jihočeském kraji po několikaměsíčním poklesu stoupla a dosáhla 3,8 procenta, v říjnu byla o desetinu procentního bodu nižší. Bez práce bylo 17.225 lidí, což je o 352 lidí více než před měsícem. Počet volných pracovních míst klesl o 381 na 9608. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů Úřadu práce ČR.

Z celkového počtu nezaměstnaných bylo v regionu 15.716 dosažitelných uchazečů, kteří mohli okamžitě nastoupit do zaměstnání.

Podíl nezaměstnaných v jižních Čechách se v listopadu zvýšil v pěti okresech, ve dvou zbývajících stagnoval, a to na Českobudějovicku a Táborsku. Nejvyšší podíl nezaměstnaných zůstává v okrese Český Krumlov, kde ve sledovaném měsíci činil 5,8 procenta. Nejnižší nezaměstnanost 2,7 procenta vykázalo Jindřichohradecko.

V porovnání s ostatními kraji je nezaměstnanost na jihu Čech pátá nejnižší. Na prvním místě zůstává Plzeňský kraj, kde v listopadu činila 3,3 procenta. Následovala Praha, Královéhradecký a Pardubický kraj. Naopak nejhůře je na tom Ústecký kraj s nezaměstnaností 7,6 procenta.

V celém Česku nezaměstnanost v listopadu klesla na 4,9 procenta z říjnových pěti procent. Bez práce bylo 362.755 lidí, nejméně od prosince 2008. Naopak volných míst zaměstnavatelé nabízeli nejvíce od listopadu 2007, bylo jich 135.300.

Ilustrační snímek. Foto: online.muni.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3