Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na jihu Čech se za první letošní pololetí začalo stavět 955 bytů. O třiadvacet procent víc než loni

V prvním letošním pololetí se začalo v Jihočeském kraji stavět 955 bytů, což je meziročně o 23 procent víc. Dvě třetiny z těchto bytů připadaly na byty v rodinných domech. Za prvních šest měsíců roku se v kraji dostavělo 759 bytů, většina z nich rovněž v rodinných domech. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad. Byty, které se od ledna do června začaly v jižních Čechách stavět, tvoří téměř šest procent celorepublikové výstavby. Nejvíc bytů se začalo stavět v okresech České Budějovice (319 bytů) a Tábor (199 bytů).

Na byty v rodinných domech připadá z letos zahájené výstavby bytů 67 procent, v žádném okrese neklesl podíl těchto bytů pod polovinu. V Jihočeském kraji se za první letošní pololetí dostavělo 759 bytů, meziročně o 12,6 procenta více. Je to 5,1 procenta všech letos dokončených bytů v České republice. V jižních Čechách připadalo 87,2 procenta na dokončené byty v rodinných domech, což je v mezikrajském srovnání nejvíc. Přes 45 procent všech dokončených jihočeských bytů je v okrese České Budějovice.

Meziročně podle Českého statistického úřadu výrazně přibylo dokončených bytů na Českokrumlovsku a Písecku. Podíl dokončených bytů v rodinných domech se v jednotlivých okresech pohyboval nad 80 procenty. Na Prachaticku byly všechny dokončené byty jen v rodinných domech. Počet zahájených staveb bytů v České republice se od ledna do konce června zvýšil o desetinu, na 16 556.

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3