Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na jihu Čech se letos dostavělo 933 bytů, hlavně rodinných domů

České Budějovice 19. listopadu (ČTK) – Za první tři čtvrtletí letošního roku se v Jihočeském kraji dostavělo 933 bytů, z toho tři čtvrtiny v rodinných domech. Víc než polovina dokončených bytů je na Českobudějovicku. Do konce září začala v jižních Čechách výstavba 1262 bytů, což je o 111 bytů méně než za prvních devět měsíců roku 2016. Vyplývá to z informací Českého statistického úřadu.

Do září dokončených 933 bytů představuje 4,7 procenta všech letos dostavěných bytů v ČR. Meziročně bylo v Jihočeském kraji dokončeno o jeden byt více. Nejvíc bytů meziročně přibylo v Královéhradeckém kraji, o 26 procent, meziroční pokles výstavby byl nejvýraznější v Libereckém kraji, téměř o 23 procent. Více než polovina všech bytů v Jihočeském kraji se od začátku roku dostavěla v okrese České Budějovice, naopak v okrese Písek se dodělalo 34 bytů, oproti stejnému období předchozího roku o 40 bytů méně.

Podíl dokončených bytů v rodinných domech se v jednotlivých okresech pohyboval nad hodnotou 80 procent. Jen na Českobudějovicku (44 procent) byl nižší zásluhou dokončených bytů v bytových domech. V okrese České Budějovice jich bylo dokončeno 260, další byty v bytových domech se dostavěly již jen v okrese Tábor.

Od začátku ledna do konce září 2017 se v Jihočeském kraji začalo stavět 1262 bytů, o 111 bytů méně než za prvních devět měsíců minulého roku, je to přes pět procent letošní celorepublikové výstavby. Meziroční pokles zahájených bytů zaznamenaly pouze Jihočeský a Ústecký kraj. Nejvyšší meziroční nárůst, o 100 procent, tedy o 833 bytů více, má Olomoucký kraj.

Více než 71 procent bytů, jež se letos začaly v jižních Čechách stavět, připadá na byty v rodinných domech. V žádném okrese neklesl podíl těchto bytů pod 60 procent.

Nejvíc bytů se letos začalo stavět v okresech České Budějovice (39 procent) a Tábor (15 procent). Meziroční nárůst zahájené bytové výstavby o více než 20 procent zaznamenaly v Jihočeském kraji pouze okresy České Budějovice a Strakonice. Naopak na Českokrumlovsku se od ledna do konce září začalo stavět o 103 bytů méně než ve stejném období minulého roku.

vkc kš

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3