Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na jihu Čech po sedmi týdnech skončila chřipková epidemie

České Budějovice (ČTK) – V Jihočeském kraji skončila po sedmi týdnech chřipková epidemie. Za tu dobu v regionu onemocnělo s akutními respiračními potížemi 10 procent obyvatel regionu. ČTK to řekla Jitka Luňáčková z českobudějovické krajské hygienické stanice. Momentálně v Jihočeském kraji připadá 1307 pacientů na 100.000 obyvatel. To je o 200 méně než minulý týden.

„Dá se předpokládat, že i v následujících dnech a týdnech bude pokles akutních respiračních onemocnění nadále pokračovat,“ řekla Luňáčková. Vrchol epidemie hygienici zaznamenali na konci ledna, kdy připadalo 1772 případů na 100.000 obyvatel Jihočeského kraje.

V současnosti je nejvíce onemocnění u dětí do pěti let. V této kategorii se vyskytuje 3758 případů na 100.000 dětí. Přesto i v této skupině počet výrazně klesl, za týden se snížil o téměř 17 procent.

Nejvyšší poměrnou nemocnost hygienici evidují na Českokrumlovsku. Tam připadá 1570 případů na 100.000 obyvatel. Naopak nejpříznivější je situace na Českobudějovicku, kde se s akutním respiračním onemocněním v minulém týdnu léčilo 1075 lidí ze 100.000.

Ilustrační snímek. Foto: ireceptar.ct

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3