Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na jihu Čech komplikovaly sjízdnost mrznoucí mlhy

České Budějovice 21. února (ČTK) – Mrznoucí mlhy komplikovaly dnes po ránu sjízdnost na některých vozovkách Jihočeského kraje. Jednalo se především o jižní část regionu. Všechny vozovky zůstávají sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. ČTK to dnes řekl Jiří Novotný z dispečinku jihočeské správy a údržby silnic.

„Více práce jsme měli v úterý večer. Dnes po ránu se jednalo jen o údržbu, situace není nijak dramatická,“ řekl. Dodal, že řidiči přesto musí být obezřetní. Například na Prachaticku napadla slabá vrstva sněhu a horší sjízdnost pak může být na některých vozovkách nižších tříd v kraji, které nesmí silničáři udržovat pomocí soli.

V regionu po ránu mrzne, na Šumavě naměřili například na Kvildě minus 13 stupňů Celsia. Podle předpovědi meteorologů bude dnes polojasno a ojediněle může slabě sněžit.

rek sd

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3