Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na jihu Čech je po bouřkách skoro sedm tisíc domácností bez proudu

Kvůli nočním bouřkám a silnému větru zůstávalo dnes po ránu v Jihočeském kraji přibližně sedm tisíc domácností bez elektřiny. Nejvíce havárií energetici odstraňovali na Jindřichohradecku.

Počet míst bez elektřiny se ale podle mluvčí distribuční společnosti E.ON Martiny Slavíkové rychle snižuje. Dodala, že bez elektřiny zůstávají hlavně menší obce v kraji.

„Pracujeme na tom, aby se nám podařilo všechny poruchy během dneška odstranit. Ale garantovat to samozřejmě nemůžeme,“ uvedla Slavíková. Připomněla, že v noci bylo bez elektřiny v Jihočeském kraji přibližně 20 tisíc domácností.

Hasiči kvůli bouřkám a silnému větru zasahovali v Jihočeském kraji od nedělního večera do dnešního rána u 220 událostí. Nejvíce práce měli do půlnoci. Pak už vyjížděli přibližně ke třem desítkám událostí. „Situace se uklidňuje, ale práce budou pokračovat i během dneška,“ vysvětlila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

ČTK

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3