Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na jihu Čech dnes bylo nejtepleji ve Strakonicích, a to 13,6 st.

České Budějovice 31. prosince (ČTK) – Na jihu Čech dnes bylo nejtepleji ve Strakonicích, kde meteorologové naměřili 13,6 stupně Celsia. Dosavadní denní teplotní rekord z roku 1978 byl v tomto místě překonán o 2,1 stupně Celsia. Teplotní rekordy byly v tomto kraji překročeny ve větší části stanic, řekl ČTK Gustav Sysel z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V Jihočeském kraji dnes teploměry ukazovaly deset až 13 stupňů Celsia. „Na toto roční období velmi teplo,“ uvedl Sysel. V Českých Budějovicích dosavadní rekord z posledního dne roku 1925 nepadl, tehdy tam bylo naměřeno 15,6 stupně Celsia.

Ve Strakonicích dnes bylo tepleji než v roce 1978, kdy bylo počasí na přelomu roku extrémní. Po teplém Silvestru přišly na Nový rok do republiky silné mrazy, teplotní skok někde představoval téměř 30 stupňů. První den roku 2018 se podle meteorologů ochladí jen mírně. „Teploty očekáváme pět až osm stupňů nad nulou,“ řekl Sysel k předpovědi pro Jihočeský kraj. Dopoledne by v pondělí na jihu Čech mohlo místy pršet, ale později se obloha projasní.

vst gcm

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3