Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na jihu Čech bývá na 260 pobytových táborů pro děti, nejvíc v ČR

České Budějovice 8. dubna (ČTK) – Každoročně se v létě v Jihočeském kraji koná přibližně 260 pobytových táborů pro děti. Je to nejvíce ze všech regionů v republice. Jde o akce pro minimálně 30 dětí na dobu ne kratší než pět dní. ČTK to řekla ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých z českobudějovické hygienické stanice Marie Nosková. Podle ní je situace na trhu s dětskými pobytovými tábory v Jihočeském kraji dlouhodobě stabilizovaná a klientela se nijak výrazně nemění.

„Když to řeknu zjednodušeně, tak na tábory jezdí vlastně stále stejné děti, z nichž se pak stanou většinou vedoucí. Skupina, kterou tato činnost zajímá, se nijak výrazně nemění,“ uvedla. Dodala, že to dokládá i statistika. Počet pobytových táborů se už několik let mění nepatrně a pohybuje se v rozmezí od 240 do 260 akcí. Stejně tak zůstává přibližně stejný počet dětí na těchto akcích. „Bývá to zhruba 36.000 až 37.000 účastníků,“ uvedla.

Provozovatelé letních pobytových táborů musí o akci předem informovat krajskou hygienickou stanici. Tábory, které mají své studny nebo vrty, dokládají i aktuální rozbory vody. Podklady musí na hygienickou stanici dodat měsíc před začátkem akce. „Většinou to všichni dělají na poslední chvíli, takže momentálně nemáme žádnou informaci o tom, co se kde v létě bude dít,“ řekla Nosková.

Dodala, že vzhledem k letitým zkušenostem provozovatelé málokdy v něčem chybují. Svědčí o tom statistika kontrol, které hygienici každoročně dělají. „Musíme prověřit minimálně 30 procent z celkového počtu táborů. Ale kontrolujeme jich víc, loni to byla přibližně stovka a těch nedostatků jsme objevili pár, jednalo se o drobné závady,“ řekla.

Uvedla, že každý rok zaregistruje i stížnosti od některých rodičů. Podle ní však jde jen o to, že očekávali větší komfort. „Rodičům třeba vadí, že chatky nejsou moderní, nebo že v táboře je pouze suchý záchod,“ dodala.

rek hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3