Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na hubení hlodavců v krajském městě padne zhruba 300 kilo návnad

České Budějovice – Podzimní deratizace hlodavců odstartovala v pondělí 11. září v Českých Budějovicích. Odborná firma rozmístí do 30. listopadu asi 290 kilogramů návnad na veřejných prostranstvích a pozemcích města v centru a následně i v Rožnově, Suchém Vrbném, Pražském sídlišti, Krumlovském předměstí, ve Čtyřech Dvorech a na sídlištích Máj a Vltava. Společnost ČEVAK současně zajistí deratizaci v kanalizační síti.

Náměstek primátora Petr Podhola zmínil, že podle odhadů žije v krajském městě asi 400 tisíc potkanů. Na jednoho obyvatele tak připadá čtyři až pět hlodavců.

„Místa, kde byla deratizace v předchozích etapách, budou zkontrolována, zda jsou hnízda hlodavců stále aktivní. Poté se bude hubit v nově nalezených oblastech a na oznámených místech výskytu. Zvýšená pozornost bude věnována kanalizačním přípojkám a křovinným porostům,“ řekl náměstek Podhola.

Místa s návnadami pro hlodavce budou označené výstrahou. V problémových lokalitách s opakovaným výskytem potkanů použijí deratizátoři doplňkovou metodu hubení Rodenatorem, která dokáže eliminovat škůdce včetně rozsáhlého systému vybudovaných nora to vše bez pomoci toxických látek.

„Tato metoda je doprovázena zvukovými efekty připomínající střelbu, proto musí být předem upozorněna městská policie,“ dodává náměstek primátora Petr Podhola.

Ilustrační snímek. Foto: deratizace-labus.cz

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3