Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na Hosíně havarovalo letadlo, posádka vyvázla bez zranění

Hosín – Takzvaná únava materiálu je pravděpodobnou příčinou v  nehody malého letounu Cattana na letišti v Hosíně na Českobudějovicku. Policejní mluvčí Milan Bajcura popsal, že stroj s českou posádkou na palubě havaroval v úterý 13. června dopoledne při přistávacím manévru.

„Vzhledem k technické závadě došlo k rolování mimo asfaltovou plochu. Provedeným šetření na místě policisté zjistili, že při vzletu došlo k odlomení přední kola a při přistávacím manévru dosedl letoun na letištní plochu jen s konstrukcí odlomeného kola. Následně sjelo mimo plochu a zarazilo se na okolní trávě. Ohledáním letounu bylo zjištěno poškození nejen uvedeného předního kola, ale i vrtule a přední části letounu,“ popsal mluvčí.

Událost se naštěstí obešla bez zranění, škodu vyčíslil provozovatel letadla na 250 tisíc korun. Přesné příčiny nehody zjišťují pracovníci Ústavu šetření leteckých nehod.

Havarované letadlo. Foto: Policie ČR

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3