Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na Hluboké plánují 30 nových parkovacích stání pro místní lidi

Hluboká nad Vltavou – Zatímco v zimních měsících zaparkujete v Hluboké nad Vltavou poměrně snadno, od jara do podzimu vám hledání místa pro auto může pořádně zvýšit adrenalin. Hlavně v letních měsících se totiž počet lidí v tomto malebném městečku na Českobudějovicku zněkolikanásobí, neboť nejen město, ale hlavně zámek Hluboká láká tisíce turistů.

Nyní navíc ubylo ještě několik parkovacích míst v centru. Ty totiž nově slouží pro hosty pivovaru. Město se proto rozhodlo, že vybuduje 30 nových parkovacích stání pro místní obyvatele. Parkoviště bude jen malý kousek od centra.

„Město dlouhodobě ví, že je potřeba pro rezidenty udělat další nějaké parkoviště, tak jsme už před pěti lety koupili pozemek u sýpky,“ říká starosta Tomáš Jirsa.

Nové parkoviště by mělo stát pod kostelem, asi minutu pěšky od centra. Místní lidé toto rozhodnutí města vítají. Při parkování jim totiž zatím příliš nepomáhají ani registrační karty, díky kterým mohou postavit auto zadarmo i na hlavní třídě.

 

Nová parkovací místa by měla vzniknout ještě v tomto roce.

U sýpky vznikne parkoviště. Foto: TV Jéčko

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3