Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na Českobudějovicku se k protestu připojilo 90 % lékařů

České Budějovice 18. října (ČTK) – V okrese České Budějovice se dnes k protestu praktických lékařů a ambulantních specialistů proti byrokracii a údajně nedostatečnému financování jejich praxí připojilo 90 procent lékařů. Zavřeli ordinace. Strakonická nemocnice posílila ambulanci. ČTK to dnes řekly regionální předsedkyně Sdružení praktických lékařů pro Jihočeský kraj Věra Boušková a mluvčí krajského holdingu Jihočeské nemocnice Iva Nováková. K protestu se připojí také lékárníci, někteří budou mít zavřeno mezi 10:30 a 11:00.

V okrese České Budějovice zavřelo 90 procent ordinací. „Ostatní tam vylepí plakátky, ale není jich tolik, většina bude mít zavřeno,“ řekla Boušková. Na Strakonicku to bude podle ní nejméně 90 procent, na Prachaticku asi 70 procent, v okrese Jindřichův Hradec 80 procent praktických lékařů. Údaje z dalších okresů nemá.

Strakonická nemocnice dnes kvůli protestu praktických lékařů rozšířila ambulanci. Další jihočeské nemocnice dostaly doporučení, aby zvážily, zda posílí provoz. „Rozšířili jsme ordinační dobu pracovišť příjmové ambulance interní a příjmové ambulance dětské od 7:00 do 15:30. V režimu ústavní pohotovostní služby budou tyto ordinace ošetřovat pacienty, kteří se s akutními problémy nedostanou ke svým praktickým lékařům,“ uvedl předseda představenstva strakonické nemocnice Tomáš Fiala.

Jak ČTK řekla Boušková, její kolegy původně rozezlila nová úhradová vyhláška a e-recepty, které nepovažuje za dobře připravené. „Státní ústav pro kontrolu léčiv na to měl deset let, aby to pořádně připravil, a není vůbec udělaná prováděcí vyhláška, ta ještě vůbec nevyšla,“ řekla Boušková, která pacienty domluvené na dnešek přeobjednala na jiné dny. První dvě hodiny ráno chodí do její českobudějovické ordinace lidé bez objednání, zbytek jsou objednaní.

Petra Říhová

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3