Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na budovu Jihočeské univerzity zaútočil kozel. Zasáhli strážníci

České Budějovice – Neobvyklý zásah za sebou mají českobudějovičtí strážníci. V pondělí 17. července ráno měli plné ruce práce s kozlem, který svými rohy útočil na skleněné stěny budovy Jihočeské univerzity v Branišovské ulici.

Mluvčí městské policie Věra Školková popsala, že oznámení o tříčlenné kozí rodince, která se procházela v areálu univerzity, přijalo operační středisko kolem šesté hodiny ranní. Protože bylo zřejmé, že kozy patří Zemědělské fakultě, strážníci vyrozuměli zodpovědné zaměstnance. Mezitím však přijali další oznámení.

„Tentokrát se kozel, koza a malé kůzle přesunuli k budově univerzitní knihovny. Zaměstnankyně Jihočeské univerzity byla svědkem toho, jak agresivní kozel začal svými rohy narážet do skleněné výplně zdi budovy. V obavě o možný vznik škody v řádech desítek tisíc korun žena přivolala na místo strážníky,“ popsala mluvčí Školková.

Strážníci kozy pochytali a předali je pracovníkům univerzity, kteří pak zvířata řádně zajistili.

Ilustrační snímek. Foto: goat.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3