Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na Březníku bylo v noci minus 17,8, silnice jsou sjízdné

České Budějovice 13. února (ČTK) – Nejnižší noční teplotu v jižních Čechách, minus 17,8 stupně, naměřili dnes meteorologové na šumavském Březníku. Silnice v kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností, v některých úsecích okresů Český Krumlov a Prachatice leží vrstva ledu a sněhu krytá inertním posypem. ČTK to dnes řekli Markéta Augustinová z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu a dispečer Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Jan Hausel.

Největší zima byla v noci na Šumavě. Na Březníku minus 17,8 stupně, na Rokytské slati minus 15,8, Horská Kvilda měla minus 15,5 stupně, Borová Lada minus 12,4 stupně. „Ze středních poloh měla nejnižší teplotu Lenora minus 8,4, Volary minus osm stupňů a Vimperk minus 7,7. Ale České Budějovice jen minus 1,8, v nižších polohách to bylo minus čtyři až pět stupňů,“ řekla Augustinová.

Silnice v jižních Čechách jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Silničáři vyjeli v noci jen na Strážný a kolem 3:00 na dálnici D3, kde se na 108. kilometru v Táboře tvořila námraza. „Jinak je všude klid. Silnice jsou spíše suché, vymrzlé, někde v okresech Český Krumlov a Prachatice jsou holé, vlhké. Inertní úseky, tam je vrstva ledu a sněhu krytá posypem, ale nejsou srážky, nikde nesněží ani neprší,“ řekl dispečer.

V kraji bude dnes oblačno, ojediněle slabé sněhové přeháňky, během dne místy až polojasno. Nejvyšší teploty budou od minus jednoho do dvou stupňů, na horách v 1000 metrech kolem minus čtyř stupňů.

vkc hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3