Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na bezpečné přechody dají až 120 tisíc korun. Uzávěrka se blíží

Jižní Čechy – Až 120 tisíc korun mohou získat města a obce na vybudování takzvaně bezpečných přechodů. Nadace ČEZ přijímá žádosti o dotace na osvětlení přechodů do konce února, uchazečům tak zbývá posledních pár dní. Šanci na úspěch má přibližně třetina žádostí.

Ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková zmínila, že jednoduchý webový formulář je možné vyplnit přímo na stránkách nadace. „Zjednodušili jsme administrativu sjednocením termínů podávání žádostí. Uzávěrka se blíží a nezbývá než připomenout všem, aby využili příležitosti a do projektů se zapojili,“ dodala ředitelka. 

O peníze na vytvoření bezbariérových přístupů mohou žádat také školy. A to jak základní, tak i střední a vyšší odborné. Maximální dotace činí půl milionu korun a žadatelé se o ni mohou ucházet jednou ročně.

„Projekt Oranžové schody pomáhá mladým lidem s tělesným postižením se začleněním mezi ostatní studenty. Odstraňuje bariéry například nákupem plošin, výtahů, schodišťových sedaček nebo zvukových a světelných naváděcích systémů a tím minimalizuje překážky, které handicapovaným brání v cestě za vzděláním,“ vysvětlila Michaela Ziková.

Přechod v Hrdějovicích. Foto: Marek Sviták

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3