Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na adventní prohlídku temelínské elektrárny vyrazilo skoro 250 lidí

Temelín – Téměř 250 lidí o víkendu vyrazilo na adventní prohlídku Jaderné elektrárny Temelín. Návštěvníky čekal netradiční pohled na elektrárnu za tmy, projížďka po areálu v autobusu nebo návštěva havarijního řídícího střediska.

Ze Středočeského kraje do Temelína dorazil Jakub Černý. „Přítelkyně objevila akci na internetu, tak jsme se přihlásili, protože jsme tady ještě nebyli. Bylo to pěkné a zajímavé. Rád bych někdy viděl i víc z vlastní elektrárny, třeba reaktor,“ přeje si Jakub Černý.

Všichni návštěvníci navíc měli neobvyklou možnost diskutovat s vedoucím druhého temelínského bloku Václavem Havlíčkem. „Dotazů padla celá řada. Bylo patrné, že mezi návštěvníky bylo hodně lidí se zájmem o energetiku. I pro mě osobně bylo dobré slyšet, co zajímá lidi mimo elektrárnu ohledně energetiky a Temelína,“ poznamenal Havlíček.

Adventní prohlídky bude ČEZ v Temelíně pořádat i během prvního prosincového víkendu. Program bude tentokrát zaměřen hlavně na děti. Podmínkou jejich účasti je platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Malí návštěvníci se mohou těšit na čerty, krampusáky, Mikuláše nebo anděla.

„Kapacita 270 osob je již naplněna,“ poznamenal mluvčí elektrárny Marek Sviták.

Od začátku roku navštívilo Infocentrum Jaderné elektrárny Temelín přes 27 tisíc lidí.

Adventní prohlídka v Temelíně. Foto: Marek Sviták

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3