Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Myslivecké slavnosti na Hluboké nabízí vábení jelenů i zvěřinu

Hluboká nad Vltavou (Českobudějovicko) 23. června (ČTK) – Na zámku Ohrada na Hluboké nad Vltavou budou dnes Národní myslivecké slavnosti, největší republikové setkání myslivců. Zahrnou ukázky mysliveckých tradic a sokolnictví, ukázky práce s koňmi i psy, výstavu trofejí, mistrovství republiky ve vábení jelenů, lukostřelbu, zvěřinové speciality i jízdy kočárem. ČTK to řekl ředitel Národního zemědělského muzea Ohrada Jiří Houdek. Vstup je letos mimořádně zdarma.

Akce potrvá od 9:00 do 17:00. Podle pořadatelů je oblíbené mistrovství republiky ve vábení jelenů, slavnosti obsáhnou i lovecké troubení, práci chladnokrevných koní a nově i exhibici psího spřežení a kočárového dvojspřeží. Lidé si mohou zkusit jízdu v koňském zápřahu, střelbu v laserové brokové střelnici, lukostřelbu nebo videostřelnici. Podívat se lze i do Staré obory, kde jsou mufloni, daňci i divoká prasata. Program nabízí i dřevosochání, zvěřinové speciality či soutěž v poznávání zvěřinových klobás. Celý program je na webu.

V 11:30 se odehraje slavnostní myslivecký průvod, soutěž ve vábení jelenů začne v 15:00. Na zámku Ohrada jsou nové výstavy Zubři a interaktivní expozice Les pramenů.

Českomoravská myslivecká jednota měla ke konci roku 2016 přes 62.300 členů. Podle mysliveckých statistik za rok 2016 bylo 91.011 lidí držících platné lovecké lístky. Na začátku tisíciletí jich bylo přes 96.300.

vkc hj

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3