Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Myslivec na honu střelil kolegu do ruky a těžce ho zranil

Strmilov – Postřelení a těžké zranění myslivce na honu vyšetřují jindřichohradečtí kriminalisté. K nešťastné události došlo v sobotu 10. prosince při naháňce na škodou a černou zvěř u Strmilova. Podezřelým je 36letý muž, který neopatrně manipuloval se svou legálně drženou opakovací kulovnicí.

Policejní mluvčí Hana Millerová řekla, že střelec kontroloval rukou závěr zbraně, aby se ujistil, že je vybitá. Protože měl ale ruku za zády, omylem sáhl na spoušť. V tu chvíli se ukázalo, že zbraň byla nabitá.

„Střela zasáhla nadloktí pravé ruky poškozeného, který stál před podezřelým a způsobila mu těžké zranění  s dobou léčení nejméně osm týdnů. Poškozený  byl  převezen leteckou záchrannou službou do nemocnice v Českých Budějovicích, kde byl operován,“ dodala mluvčí.

Střelec porušil svým jednáním zákon o zbraních a střelivu, protože nedbal zvýšené opatrnosti při manipulaci se zbraní. Alkohol v tom nehrál roli, policisté podrobili všechny účastníky dechové zkoušce a ta byla ve všech případech negativní. Zajištěnou  zbraň a náboje policisté zašlou  k vypracování odborného vyjádření na specializované pracoviště.

Kriminalisté nyní podezírají střelce z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Pokud ho soud uzná vinným, hrozí mu až čtyřletý pobyt ve vězení.

Ilustrační snímek. Foto: myslivost-lovectvi.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3