Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Muž z Kunžaku naletěl podvodníkovi při nákupu starých rublů

Kunžak – Obětí internetového podvodu se stal muž z Kunžaku na Jindřichohradecku. Ten zareagoval na facebooku na inzerát ve skupině Sběratelský bazar, mince, starožitnosti, umění, ve kterém uživatel Jan Smazik nabízel k prodeji tři historické pěti rublové mince za 7500 korun.

„Jakmile neznámý pachatel od poškozeného  obdržel na účet požadovanou částku, přestal s poškozeným komunikovat. Inzerované zboží mu nezaslal, ani poškozenému nevrátil, byť jen část finanční hotovosti,“ popsala policejní mluvčí Hana Millerová.

Skutkem se nyní zabývají policisté z obvodního oddělení v Nové Bystřici. A upozorňují, že se rozhodně nejedná o ojedinělý případ.

„Než se  rozhodnete  pro koupi prostřednictvím internetu,  je dobré vyhledat časový úsek, po který je prodejce zaregistrován na příslušném inzertním portálu. Jestliže dojde ke stížnostem na neseriózního inzerenta, tak správce portálu ukončí možnost obchodování danému prodejci,“ doporučila mluvčí Millerová s tím, že zároveň je vhodné nezasílat peníze předem, ale až na základě dobírky při převzetí požadované zásilky.

Ilustrační snímek. Foto: skrtilek.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3