Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Muž vyhodil z okna hořící láhev s plynem. Hasiči a policisté uzavřeli celou ulici

Tábor – Napínavý zásah za sebou mají táborští profesionální hasiči. V pátek 21. října zabránili hrozícímu výbuchu plynu. Krátce po půl čtvrté odpoledne totiž vyjížděli do Svatošovy ulice, kde v přízemním bytě hořela desetikilogramová láhev s propanbutanem. Majitel bytu vyhodil láhev z okna na chodník a nechtěně se tím postaral o pozdvižení.

Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů popsala, že hasiči ve spolupráci s policisty nejprve rychle zajistili celý ohrožený prostor. „Uzavřeli celou ulici a megafonem varovali obyvatele, aby nevycházeli z domů a v místnostech, kde se právě nacházejí, se přesunuli na stranu od ulice,“ řekla mluvčí.

Jakmile hasiči upozornili lidi na možné nebezpečí, pustili se okamžitě do ochlazování láhve za pomoci vody a termokamery. Když snížili teplotu na 30 stupňů, láhev uzavřeli. „Jenže tím, že byl uzávěr požárem poškozen, tudy unikal stále plyn. Hasiči proto láhev přenesli do bezpečného prostředí, kde nechali plyn kontrolovaně ujít,“ dodala mluvčí Matějů s tím, že množství plynu uniklé do okolního prostředí nebylo nijak škodlivé či nebezpečné. Hasiči měřili koncentrace plynu v ovzduší speciálním detektorem.

Celý zásah skončil kolem 17. hodiny. Při události naštěstí nedošlo k žádnému zranění ani hmotným škodám.

_vyr_806316p_propan-butan_tlakova-lahev-2kg-meva
Ilustrační snímek. Foto: www.super-naradi.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3