Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Muž v nakladači UNC převrátil traktoristu a těžce ho zranil

Dačice – Pracovní úraz s vážným zraněním vyšetřují jindřichohradečtí kriminalisté. Obviněným z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti je 48letý zaměstnanec zemědělského družstva na Dačicku.

Policejní mluvčí Hana Millerová popsala, že muž na konci října roztlačoval pracovním strojem UNC traktor s vlekem, na kterém byla naložena chlévská mrva. Kvůli nepozornosti zranil traktoristu.

„Souprava se v důsledku  roztlačením dala do pohybu a  došlo ke spříčení traktoru před připojeným vlekem a jeho převrácení na bok. Poškozený traktorista tak utrpěl těžkou újmu na zdraví, a to  mnohačetné otevřené poranění kotníku a nohy,“ uvedla mluvčí s tím, že traktoristovo léčení trvalo až do 1. ledna letošního roku.

Policie teď stíhá řidiče nakladače pro těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Při prokázání viny mu hrozí mnohatisícová pokuta a až čtyřletý pobyt ve vězení.

Pracovním úrazům v jižních Čechách jsme se věnovali 4. ledna 2017 v pořadu Zaostřeno. V archivu pořadu na webových stránkách www.tvjecko.cz se dozvíte, kolik úrazů loni evidoval Oblastní inspektorát práce pro Jihočeský kraj a Vysočinu, jaké byly jejich nejčastější příčiny a následky.

Ilustrační snímek. Foto: bagry.cz

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3