Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Muž se oháněl na benzince pěstí i tyčí, útočil i na strážníky

České Budějovice – Hned dvou trestných činů se dopustil 53letý muž z Budějovic na čerpací stanici na Dlouhé louce. Ve středu 2. srpna před šestou hodinou ranní tam zaútočil na dva mladší muže a pak se pokusil napadnout i přivolané strážníky.

Mluvčí městské policie Věra Školková zmínila, že podle oznámení na tísňovou linku napadl útočník poškozené tyčí. Zlomenou násadu od mycí stěrky pak při příjezdu policistů odhodil.

„Jakmile ho strážníci vyzvali předložení osobních dokladů a požadovali od něj vysvětlení, muž jim začal vyhrožovat. Dokonce se rozhodl své verbální výhrůžky splnit a pokusil se o útok na jednoho ze strážníků. Strážníci proti němu museli použít donucovací prostředky a nasadit mu pouta,“ popsala mluvčí.

Útočník zároveň předtím připravil poškozené i od klíče od auta. Ty pak na výzvu strážců zákona vrátil právoplatnému majiteli.

„Útočník je podezřelý ze spáchání trestných činů výtržnictví a nebezpečné vyhrožování. Policisté z obvodního oddělení Čtyři Dvory na případu pracují,“ dodala jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová.

Ilustrační snímek. Foto: Policie ČR

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3