Jsme všude na jihu Čech.

G-Car České Budějovice

Muž našel granát. Nezastihl policisty, tak ho nechal před služebnou

Písecko – O pozdvižení se postaral muž z Mirovic na Písecku, který v pondělí 8. května našel při vyklízení půdy starý granát. Než by na místo přivolal policisty, rozhodl se, že jim ho odpoledne doveze na služebnu v Čimelicích. Tam ale nikoho nezastihl, protože všichni byli v terénu. Muž tedy nechal granát před vstupními dveřmi a odjel.

„Předmětu před dveřmi si všiml policista, který místem procházel a nebyl v tu dobu ve službě. Nález oznámil kolegům, kteří začali případ řešit. Zajistili místo a přivolali pyrotechnikou službu,“ popsala policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Pyrotechnik posléze zjistil, že se jedná o tříštivě – trhavý dělostřelecký granát ráže 75 mm, zřejmě německé výroby z 1. světové války. Odborně ho zajistil a převezl k likvidaci.

Přestože granát neměl roznětku ani trhavinu, policisté upozorňují, že tento způsob odevzdání je krajně nevhodný a nebezpečný.

„Nikdy s nalezenými předměty nemanipulujte, případ oznamte policistům, zajistěte místo do příjezdu hlídky a zhodnocení, zda jde o munici stále nebezpečnou, nechte na odbornících z pyrotechnické služby,“ dodala mluvčí.

Ilustrační snímek. Foto: copr.717.cz

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png