Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Motorkář v Budějovicích chtěl ujíždět. Dostal smyk a srazil strážníka

České Budějovice – Zraněním strážníka skončil pokus motorkáře v Českých Budějovicích o ujetí před městskou policií kvůli spáchání dopravního přestupku. Strážce zákona skončil v nemocnici s poraněním, které si vyžádá dosud nespecifikovanou dobu léčení.

Mluvčí městské policie Věra Školková popsala, že nehoda se stala v sobotu 5. srpna odpoledne v Mladém. Hlídka strážníků spatřila muže na motocyklu, který přijížděl od Velkého jezu. Protože to bylo v místě, kde platí zákaz vjezdu, strážníci chtěli motorkáře zastavit. Už záhy zjistili, že ten to ale rozhodně nemá v úmyslu.

„Řidič stále značnou rychlostí mířil směrem ke stojícím strážníkům. Jakmile začal brzdit, motocykl se dostal do smyku a při pádu se střetl s jedním ze strážníků. Muž se ještě snažil motocykl postavit a ujet na něm, to se mu však nepodařilo. Na výzvy strážníků se nakonec rozhodl zůstat na místě,“ řekla mluvčí.

Při následné kontrole strážci zákona zjistili, že motocykl domácí výroby není řádně registrovaný, a to byl zřejmě i důvod mužova pokusu o únik. On sám prý vysvětloval své jednání tím, že se byl jen projet na nedaleké louce. Strážci zákona mu dali dýchnout, ale požití alkoholu před jízdou neprokázali.

Případem se teď zabývá policie.

 

Ilustrační snímek. Foto: Policie ČR

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3