Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Motorkář ujížděl před policií a boural, zranil sebe i spolujezdkyni

Českobudějovicko – Noční ujíždění před policií se vymstilo 41letému muži z Budějovicka na motocyklu Honda CBR 900. Toho chtěli minulý čtvrtek 13. července zastavit policisté na Rudolfovské třídě v Budějovicích. Na výzvy k zastavení nereagoval a začal ujíždět směrem na Lišov.

Policejní mluvčí Milan Bajcura popsal, že motorkář nezvládl ve vysoké rychlosti průjezd levotočivou zatáčkou v místě zvaném na Klaudě a havaroval.

„Policisté pak za pomocí svědků nalezli místo nehody a poskytli první neodkladnou pomoc před příjezdem záchranářů. Jak 41letý muž tak i jeho spolucestující, 23letá dívka, utrpěli velmi těžká zranění, které si vyžádalo okamžité transport do nemocnice,“ řekl mluvčí.

Policisté při následném vyšetřování zjistili, že muž má zákaz řízení a motorka není registrovaná, takže nesplňuje podmínky provozu na pozemních komunikacích.

Řidiče čeká stíhání pro těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Při prokázání viny a odsouzení mu hrozí až dvouletý pobyt ve vězení.

Nehoda u Lišova. Foto: Policie ČR

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3