Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Mladík narazil do stromu, z vraku auta ho vyprošťovali hasiči

Kolný – Vážná dopravní nehoda se stala v neděli 28. května ráno mezi Lhoticemi a Kolným u Lišova na Českobudějovicku. Mladík v mercedesu narazil do stromu a po nárazu zůstal zaklíněný ve zdemolovaném vraku auta. Ven ho museli vyprošťovat hasiči.

„Hydraulickým zařízením odstřihli na straně řidiče zadní dveře, sloupek a pak přední dveře. Následně řetězem odtáhli přístrojovou desku, čímž uvolnili řidičovu zaklíněnou pravou nohu. Pro bezpečné vyproštění museli hasiči dále odstřihnout práh u řidiče. Po celou dobu zásahu hasičů byl v autě u řidiče lékař, který mu zajistil žilní vstup,“ popsala zásah mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Řidič utrpěl při nehodě těžké zranění a zdravotníci ho převezli na ARO českobudějovické nemocnice. „Muž měl závažná poranění především v oblasti dolních končetin. Musel být uveden do umělého spánku,“ řekla mluvčí záchranné služby Petra Kafková.

Z jakého důvodu havaroval, teď zjišťují českobudějovičtí dopravní policisté. „Hmotná škoda na vozidle byla odhadnuta na částku 80 000 korun,“ dodal policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Nehoda na Českobudějovicku. Foto: HZS JčK

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3