Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Mladíci v Třeboni kradli v divadle. Strážníci je zadrželi na nádraží

Třeboň – Jen pár desítek minut se radovali z lupu dva zloději (19 a 20), kteří v sobotu 30. září odpoledne společně vnikli do neuzamčené šatny divadla J. K. Tyla v Třeboni na Jindřichohradecku. Sebrali dva mobily a peněženku s hotovostí, osobními doklady a platebními kartami. Třem poškozeným tak způsobili škodu přes 13 tisíc korun.

Policejní mluvčí Hana Millerová popsala, že policisté se při pátrání spojili se strážníky městské policie. A právě ti objevili oba pachatele na vlakovém nádraží.

„Zadrželi je a převezli na obvodní oddělení policie. Zde muži zákona zjistili, že mladší ze spolupachatelů se krádeže měl dopustit i přesto, že byl za majetkový trestný čin  v posledních třech letech odsouzen,“ dodala mluvčí.

Policisté vzápětí sdělili zlodějům podezření z přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Do 14 dnů mají vysvětlovat své jednání před soudem. Při prokázání viny jim hrozí až dva, respektive tři roky za mřížemi.

Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3