Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Milující syn i nekompromisní policista. Policie pořádá sbírku pro rodinu zavražděného

Jižní Čechy – Jihočeští policisté vyhlásili veřejnou sbírku pro rodinu svého tragicky zesnulého kolegy, který se stal před dvěma týdny obětí vražedného útoku v obci Velice na Českobudějovicku.

Milující partner i syn, výborný kamarád, i pečlivý a nekompromisní policista. Tak vzpomínají blízcí na třicetiletého nadpraporčíka Václava Haase z obvodního oddělení v Hluboké nad Vltavou.

Muži, který sloužil u policie deset let, se stal osudným prosincový zákrok, při kterém osmnáctiletý útočník zaútočil na policisty nožem. Václav Haase zraněním podlehl. Aby vedení jihočeské policie pomohlo rodině alespoň nějak zmírnit nenahraditelnou ztrátu, vyhlásilo veřejnou finanční sbírku v její prospěch.

„Sbírka je vyhlášená od 3. ledna do 31. března. Na internetových stránkách policie i facebookových profilech jsou všechny potřebné informace, kam mohou lidé peníze přispívat,“ říká krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

I druhý z policistů utrpěl při zákroku vážné zranění, se kterým se dosud léčí. Zda se někdy vrátí do služby, si v tuto chvíli zřejmě nikdo netroufne odhadnout.

„S naším druhým kolegou, který je stále v nemocnici, komunikuje náš pan policejní ředitel. Jeho stav se zlepšuje, ale stále je v nemocnici,“ dodává mluvčí Matzner.

Útočníka obvinili kriminalisté z vraždy a pokusu o vraždu. Na soud čeká v českobudějovické vazební věznici. Při prokázání viny mu hrozí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. 

Kam můžete přispět:

Číslo účtu – 4200555535

Kód banky – 6800 (Sberbank CZ a.s.)

Var. Symbol – 314394

Václav Haase. Foto: nosp.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3