Jsme všude na jihu Čech.

G-Car České Budějovice

Milovníci piva debatovali o minipivovarech i popíjení mladistvých

České Budějovice – V krajském městě se v minulých dnech sešli zástupci Evropské unie pivních spotřebitelů. Mluvilo se nejen o kvalitě piva, ale například také o minipivovarech nebo o popíjení piva u mladistvých.

Zástupci Evropské unie pivních spotřebitelů přijeli do Českých Budějovic z několika zemí. Mimo jiné navštívili i Budvar, který prohlásili za klenot českého piva.

„Hlavní zájem této unie je bránit a chránit pivovarství a pivní kulturu tam, kde je pivní kultura doma,“ vysvětlil Adam Brož, sládek Budvaru.

Mezi zakládající členy unie patří Velká Británie, Belgie a Nizozemí. I Češi mají v Evropské unii své zastoupení. České sdružení přátel piva je členem od roku 2005. Na tiskové konferenci se nemluvilo pouze o kvalitě piva ale padla například i překvapivá informace ohledně toho, od kolika let může mládež v jakém státě pít pivo.

V Německu, Rakousku a Dánsku je povoleno pití piva už od šestnácti let. U nás od osmnácti. Z toho je pak tak trošku neprávem generováno, že v České republice pije více mladistvých.

Mluvilo se také o minipivovarech, které nejen u nás, ale i ve světě zažívají velký boom.

„Ohledně toho boomu vznikají i zajímavosti, které možné neznalého překvapí. Že minipivovary se staví i v takových zemích jako je třeba Sýrie, kde je mimochodem staví česká firma s českým sládkem,“ poznamenal předseda sdružení přátel piva Tomáš Erlich.

Kromě České republiky se minipivovary těší čím dál tím větší oblibě například i v Itálii.

Ilustračí snímek. Foto: Svobodneforum.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png