Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

MfD: Stavba D3 od Nažidel bude mít kvůli chybě úřadu zpoždění

Nažidla (ČTK) – Stavba dálnice D3 od Nažidel na hraniční přechod Dolní Dvořiště bude mít až rok zpoždění. Důvodem je chyba stavebního úřadu v Kaplici, který se dostatečně nevypořádal s námitkami majitele jednoho z pozemků. Krajský soud dal majiteli v dubnu za pravdu, uvedl v pondělí 15. května deník Mladá fronta Dnes (MfD).

„Vzhledem k tomu, že se bude muset dělat nové hodnocení o vlivu stavby na životní prostředí EIA, odhaduji zdržení na měsíce až rok,“ řekla deníku Daniela Řežábková z odboru územního plánování kraje. Bude také potřeba znovu informovat všechny majitele pozemků a obce, je nutné opět vyhlásit veřejné projednávání.

Dálnice D3 má spojit Prahu s hraničním přechodem do Rakouska. V kompletní délce 171 kilometrů od Prahy až k hranicím s Rakouskem má být hotová do roku 2028. Momentálně je v provozu přibližně 40 kilometrů na Táborsku. Letos na podzim by mělo být zprovozněno pět kilometrů mezi Veselím a Bošilcem a tři kilometry u Budějovic v úseku Borek – Úsilné.

Vláda se má tento týden zabývat financováním doprovodných staveb k výstavbě chybějící středočeské části D3.

Dálnice D3: Ilustrační. Foto: tvstav.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3