Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

MfD: Do tendru na Jihočeské letiště se má vrátit Hochtief

České Budějovice (ČTK) – Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) změnil rozhodnutí o tendru na dostavbu Jihočeského letiště. Zakázku za více než 400 milionů korun získaly od Jihočeského kraje společnosti Geosan Group a Habau CZ. ÚOHS však uvedl, že zadavatel má do soutěže vrátit vyřazeného uchazeče Hochtief.CZ. Píše o tom páteční regionální vydání deníku Mladá fronta Dnes. Dostavba letiště, která měla podle původního harmonogramu už začít, se tím zpozdí.

ÚOHS uvedl, že společnost Hochtief.CZ neměla být ze soutěže vyřazena. „Jihočeský kraj postupoval v souladu se dvěma právními stanovisky, která byla zpracována. Nicméně rozhodnutí úřadu respektuje a nehodlá jej nijak rozporovat,“ uvedl náměstek hejtmana Josef Knot (TOP 09). Stanovisko firmy ČTK zjišťuje.

Dostavba letiště měla začít loni na podzim. Nyní se však termín posune nejméně do září. Samotné práce, jejichž součástí bude mimo jiné stavba nového terminálu nebo doplnění navigačních a světelných technologií, potrvají přibližně půldruhého roku.

Na společné podpoře financování provozu letiště, které se rozkládá na ploše téměř 300 hektarů, se kraj a město České Budějovice dohodly v roce 2006. Tehdy vojenský provoz nahradil civilní. Rekonstrukce letiště začala v roce 2009. V areálu je 120 budov, část z nich je využita pro potřeby letiště, část se pronajímá. V roce 2011 Evropská komise zamítla již schválený, zhruba miliardový projekt modernizace letiště, a od té doby kraj financuje rozvoj ze svého.

Ilustrační snímek. Foto: Letiště ČB

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3