Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Meteorologové odvolali v Jihočeském kraji smogovou situaci

České Budějovice (ČTK) – Meteorologové v úterý 24. ledna dopoledne odvolali smogovou situaci pro Jihočeský kraj. Není vyloučeno, že se však vyšší koncentrace prachu v následujících dnech opět vrátí. Smogová situace platila pro Jihočeský kraj od víkendu. ČTK o odvolání stavu informoval hydrometeorologický ústav.

Hodnoty vyšší koncentrace prachu v úterý 24. ledna na většině míst regionu klesly. Držely se jen na Prachaticku. Podle Markéty Augustinové z českobudějovického hydrometeorologického ústavu má odvolání smogové situace význam i třeba jen na den. „Například děti mohou více chodit ven a nemusí se tolik zdržovat doma,“ uvedla.

Při smogové situaci doporučují meteorologové, aby lidé více využívali městskou hromadnou dopravu a nevyjížděli auty, pokud to není nutné. Lidé by se také měli vyvarovat při pobytu venku větší fyzické zátěže, což platí hlavně pro nemocné, starší lidi nebo děti.

Ilustrační snímek. Foto: ddzs.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3