Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Město téměř nepodporuje sportování mládeže, výsledkem je absence vrcholového sportu

Velmi malá finanční podpora sportování mládeže ze strany města se odráží na absenci vrcholového sportu v Českých Budějovicích. Domnívají se to úspěšní sportovci, kteří ve městě žijí. České Budějovice podle nich prožívají dlouhou etapu bez účasti prestižního sportu ve špičce ČR právě proto, že dlouhodobě velmi málo podporují svou sportující mládež.

„Město jen symbolicky podporuje sport mládeže, ač tvrdí, že mládež je prioritou. Město téměř nepodporuje pohybové aktivity veřejnosti a sotva symbolicky podporuje hlavní sporty, které Budějovice v minulosti úspěšně reprezentovaly a propagovaly. Je potřeba zásadně podpořit pohybové aktivity mládeže ve sportovních klubech i podpořit pohybové aktivity nejširší veřejnosti, tedy občanů, kteří sportem a pohybem pečují o své zdraví,“ řekl Jiří Kladrubský, fotbalový obránce, působící v SK Dynamo České Budějovice.

Podle něho je potřeba nastavit nový spravedlivý a motivační systém sportu a pohybových aktivit a zavést nový model podpory, který nastartuje českobudějovický sport. „Zcela u nás také chybí elektronická evidence všech sportovišť ve městě dostupných na webu magistrátu a informace o existenci a provozu všech místních sportovišť včetně cen vstupů, možností využívání pro veřejnost, informací o kvalitě sportovišť a podobně. Je nutné zajistit elektronickou evidenci sportovních klubů ve městě dostupnou na webu města, kde budou informace o všech aktivitách sportovních klubů v Budějovicích, kontakty na trenéry, informace o časech organizovaných tréninků nebo možnosti zapojení veřejnosti,“ sdělila další sportovkyně a trenérka krasobruslení Sandra Ludačková.

Podle sportovců má město také rezervy ve využívání venkovních sportovišť a školních zahrad. „Město musí otevřít venkovní sportovní zařízení škol po ukončení výuky pro veřejnost a podílet se na úhradě nákladů na dozor v těchto zařízeních i po vyučovacích hodinách,“ doplnila Sandra Ludačková.

Tisková zpráva

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3