Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Město přidá deset kontejnerů na elektroodpad

České Budějovice – Počet spotřebičů odevzdaných ve speciálních boxech stejně jako možnost svozu velkých spotřebičů přímo z domácností každým rokem stoupá. Jižní Čechy nejsou výjimkou. Třeba České Budějovice proto příští rok přidají nové kontejnery na elektroodpad.

„Na území města je umístěno 43 kontejnerů. Pro rok 2017 počítáme o rozšíření o dalších deset nádob,“ říká náměstek primátora Petr Podhola.

V minulosti se stávalo, že lidé, kteří se chtěli do červených nádob na elektroopad dostat, v nich uvízli. Proto byly v minulém roce vyměněné za nové s novými pojistkami. „Tyto kontejnery mají velkou bezpečnostní pojistku a nejdou převrátit. Dříve se stávalo, že bezdomovci tyto kontejnery převraceli,“ dodává náměstek.

Důležitým faktorem, který podporuje využití elektrokontejnerů jsou nově i nižší výkupní ceny železa ve sběrnách a vyhláška, která zamezila hotovostním platbám ve sběrnách kovů.

Do červeného kontejneru patří veškeré drobné elektrozařízení: Telefony, počítače, domácí kuchyňské i koupelnové spotřebiče, tužkové baterie a další.

Lidé mohou samozřejmě vyhazovat i větší elektroodpad, ten už ale do červených elektrokontejnerů nepatří. Jedná se o televize, počítače, zářivky, ledničky, pračky, mikrovlnné trouby a podobně.

“Město České Budějovice má celkem tři velké sběrné dvory v Dolní ulici, na Švábově hrádku a v Suchém Vrbném,“ vysvětluje náměstek  Podhola.

Staré elektro doma raději neskladujte, obsahuje látky s negativními účinky na lidské zdraví. U starých baterií spotřebičů navíc hrozí riziko samovznícení.

tkasekol_cerveny_kontejner_400_normal
Kontejner na elektroodpad. Foto: www.azrodina.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3