Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Město přidá 150 míst ve školkách. Chce uspokojit všechny žadatele

České Budějovice – S dobrou zprávou pro rodiče malých dětí přichází českobudějovická radnice. Od září bude v městem zřizovaných mateřských školách více míst.

Krajské město zřizuje celkem 22 mateřských škol. V minulých letech býval problém umístit ve školkách skutečně všechny děti od tří let . Ničeho takového už se prý rodiče nemusí bát. Míst ve školkách bude víc, a podle vedení radnice by mělo město uspokojit poptávku všech žadatelů.

Od 1. 9. 2017 bude do sítě zařazeno dalších kolem 150 míst.

Každé dítě, které má trvalý pobyt v Českých Budějovicích a navštěvovalo soukromou mateřskou školku, mohlo dosud od města získat příspěvek tisíc korun měsíčně. Od nového školního roku ale nastane změna a radnice přestane tento příspěvek vyplácet. Zástupci Budějovic totiž předpokládají, že pro děti od tří let nyní bude ve městem zřizovaných školkách dost míst.

Tento příspěvek již nebude určen pro děti tříleté, ale bude se týkat pouze dvouletých dětí. A to těch, které mají trvalé bydliště v Budějovicích a nebyli úspěšní u zápisu. To znamená, nedostaly se do školky, kterou zřizuje město České Budějovice,“ vysvětluje náměstek primátora Petr Podhola. 

Zápisy do mateřských škol v Českých Budějovicích se budou konat 2. a 3. května.

Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3