Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Město předčasně otevírá plovárnu. Lidé sem mohou už v pondělí

České Budějovice – Uzavřená plovárna v krajském městě se znova otvírá pro veřejnost. Lidé si sem mohou přijít zaplavat už v pondělí 31. října. Náměstek primátora Jaromír Talíř vysvětlil, že jedna z parních komor sice nebude v den otevření plně k dispozici, ale návštěvníci budou mít k dispozici alespoň plavecké bazény.

„Věříme, že veřejnost ocení nejen to, že otevíráme dříve, ale i to, co jsme za léto opravili, a bude tolerantnější k faktu, že parní komory nebudou v den znovuotevření plně k dispozici,“ poznamenal náměstek.

Během odstávky došlo k několika zásadním opravám a rekonstrukcím. Nejvýznamnější oprava se týkala kompletní výměny dlažeb vany velkého plaveckého bazénu, a to včetně oprav přívodů vody, odtoků a uchycení plaveckých drah.

Mezi další významné rekonstrukce patří kompletní výměna elektroinstalace a dispoziční přesunutí elektrických rozvaděčů veškeré technologie dětského bazénu. V jeho prostorách je nové osvětlení a aby se zabránilo únikům tepla z dětského bazénu, přibyla v průchodu mezi dětským a velkým bazénem nová teplotní clona.

Došlo i ke kompletní rekonstrukci parních komor.  „U této rekonstrukce jsme si dobře vědomi  toho, že kapacita parních komor se zmenšila. Preferovali jsme komfortnější provedení parních komor s menší kapacitou, protože věříme, že v blízké budoucnosti vznikne v areálu plaveckého stadionu zcela nový saunový svět a wellness, na nějž je v současné době vybírán projektant, a jehož realizace se předpokládá na rok 2018,“ upřesňuje Jaromír Talíř.

Celkové náklady dosáhly takřka 10 milionů korun včetně DPH. „V příštím roce bychom rádi dokončili výměnu dlažeb v areálu velkého bazénu, kde bychom chtěli vybudovat ještě kaskádovou vířivku,“ doplňuje náměstek Talíř.

plovarna-ceske-budejovice
Plovárna se znovu otevírá pro veřejnost. Foto: www.aquamanie.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3