Jsme všude na jihu Čech.

G-Car České Budějovice

Město hledá investora, který opraví kulturní dům Slavie

České Budějovice – Německý dům, Stalinův dům, Dům armády, Dům osvěty, Městský dům kultury. Všechny tyto názvy nesl dnešní kulturní dům Slavie na břehu Malše v Českých Budějovicích. Ten vznikl jako kulturně společenské a politické středisko budějovických Němců v roce 1871. A od té doby je jedním ze symbolů krajského města, který navštěvovali naši rodiče i prarodiče. Posledních několik let ale chátrá a neví se co s ním.

„Chybí zde třeba výtah pro lidi, kteří mají nějaké zdravotní omezení. Prostory nejsou uzpůsobené pro větší počet lidí,“ popisuje provozovatel klubu Jan Kučera.

Už několik let se mluví o tom, že se s kulturním domem Slavie bude něco dělat. Zatím je ale vše při starém.

„V minulosti se uvažovalo o tom, že se Slavie opraví, zrekonstruuje nebo přestaví z evropských peněz. Ale tyto evropské dotace bohužel nemůžeme použít,“ říká náměstek primátora Jaromír Talíř.

Ve Slavii přitom sídlí dva hudební kluby, které pořádají nespočet koncertů, a několik kluboven, které nabízejí spoustu kulturně zábavných aktivit zdejším lidem.

„Představujeme si, že by Slavie byla ponechána klubovému a spolkovému životu, to znamená, že by byla zrekonstruována ve stávající podobě. Teď připravujeme koncesní řízení, abychom našli někoho, kdo Slavii v této podobě zrekonstruuje,“ dodává náměstek Talíř.

Snad se tedy najde vhodný investor a kulturní dům Slavie se opět stane chloubou krajského města.

img_2417
Kulturní dům Slavie. Foto: www.slaviecb.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png