Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Měla se léčit ze závislosti v Praze. Našli ji u rybníka v Budějovicích

České Budějovice – Zmatenou 17letou dívku z Liberecka našel v neděli 28. května večer náhodný kolemjdoucí u rybníka v ulici U Hada v Českých Budějovicích. Ležela v trávě s nepřítomným výrazem, nekontrolovaně se třásla a nebyla schopna souvisle mluvit. Muž proto neváhal a kvůli obavám o dívčino zdraví přivolal na pomoc strážníky.

Mluvčí městské policie Věra Školková popsala, že při příjezdu hlídky už byla mladistvá při plném vědomí a byla schopná obstojně komunikovat. Řekla, že při slunění u rybníka usnula a při oslovení neznámým kolemjdoucím se právě probudila. Jak se u rybníka ocitla, však strážníkům nevysvětlila.

„Po několika minutách byly její důvody k zamlčování určitých skutečností zřejmý. Strážníci totiž zjistili, že dívka je již několik dní pohřešovaná. Před čtyřmi dny odjela sice se souhlasem své matky z domova, jejím cílem však měla být léčebna pro drogově závislé v hlavním městě. Dívka se cestou sem začala obávat toho, co ji čeká, a místo toho odjela ke své kamarádce do Českých Budějovic,“ řekla mluvčí městské policie.

Strážníci převezli pohřešovanou na služebnu policie ve Čtyřech Dvorech. Případem se budou nadále zabývat pracovníci oddělení sociálně právní ochrany dětí budějovického magistrátu. Zde pobývala až do chvíle, než ji strážníci předali do rukou policistů na obvodní oddělení Policie ČR Čtyři Dvory. Celý případ si převzali k dalšímu šetření pracovníci oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

Ilustrační snímek. Foto: zena.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3