Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Měl nápadně nehezké ruce, popsala svědkyně zloděje bicyklu

České Budějovice – Všímavá svědkyně zabránila dokonání krádeže drahého jízdního kola v krajském městě. Případ se stal v neděli 30. dubna ráno v okolí Palackého náměstí a řešili ho budějovičtí strážníci.

Jejich mluvčí Věra Školková popsala, že menší muž romské národnosti v modrých teplácích a tmavé mikině s kapucí přes hlavu a „nápadně nehezkýma rukama“ sebral kolo Hurricane za tisíce korun před domem v Jírovcově ulici. Bicykl měl zajištěné zadní kolo lankovým zámkem, ale nebyl připoutaný k pevné překážce, takže ho zloděj hodil na záda a kvapem kráčel pryč. To už mu ale byla v patách všímavá svědkyně.

„Jakmile zloděj došel na úroveň zastávky autobusu v Pekárenské ulici, upadl mu z neseného kola blatník. Když ho svědkyně na tuto skutečnost upozornila a navíc dodala, že již na místo přivolala městskou policii, muž kolo zahodil a dal se na útěk,“ popsala mluvčí.

O pár minut později se dostavil na místo majitel kola, 54letý Němec, který mezitím krádež zjistil a vydal se kolo hledat. Díky všímavé ženě pro něj skončila věc happyendem.

Zloděje nyní hledají policisté z obvodního oddělení v ulici 28. října.

Ilustrační snímek. Foto: malydobrodruh.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3