Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Máte vadu zraku? Policie si pozvala na řidiče optiky

Jižní Čechy – Bezplatné vyšetření zraku při běžné silniční kontrole. Takové překvapení ve středu čekalo jihočeské řidiče na hlavním tahu z Českých Budějovic do Tábora. Policie a oddělení BESIP ministerstva dopravy uspořádaly akci Bezpečně za volantem, ke které přizvaly i tým odborníků složený z očních lékařů, optometristů a optiků. Cílem bylo upozornit řidiče na to, aby nepodceňovali péči o zrak. 

Prostřednictvím zraku totiž dostává mozek až 80 procent informací o vnějším světě. Pokud tedy není zcela v pořádku, znamená to obzvlášť pro řidiče motorových vozidel značné riziko. Akce probíhá dnes z toho důvodu, že den je čím dál kratší a světelné podmínky znemožňují řidičům vidět na silnici ty podstatné věci,“ vysvětlil na místě Václav Kovář, krajský koordinátor BESIP. Dodal, že řidiči všeobecně význam zraku při řízení motorových vozidel podceňují, ale mnohdy to může mít i fatální následky.

Na závažné zrakové nedostatky sice odborníci nenarazili, někteří ze zastavených řidičů by se ale měli nad svým přístupem zamyslet.

„Zatím nám prošli všichni řidiči. Někteří ale mají mít brýle a nemají brýle. Při těch světelných podmínkách, co máme dnes, jsou na silnicích dost nebezpeční,“ poznamenal optik Ivan Vymyslický.

Policejní mluvčí Milan Bajcura dodal, že realizační tým kampaně chce připomenout řidičům, že včasným odhalením vady zraku mohou předejít vážným dopravním nehodám. „Mějte na paměti, že mnoha dopravním nehodám můžete zabránit i třeba takovou preventivní prohlídkou zraku,“ doplnil.

 

img_2162
Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3