Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Mapové centrum v centru Budějovic převzal nový provozovatel

České Budějovice – Nové informační centrum je od poloviny března na českobudějovickém náměstí. Předchozí majitel ukončil provoz s kvůli neprodloužení smlouvy a zavedení elektronické evidence tržeb.

O skončení bývalého mapového a turistického centra na náměstí Přemysla Otakara II. jsme vás informovali už v lednové reportáži. Téměř po čtvrt století tak mění českobudějovické infocentrum provozovatele. Stal se jím Petr Ficek, který se mapám z celého světa věnuje už od revoluce.

Bylo výběrové řízení na městě, tak jsme se zúčastnili a jelikož zastupujeme velkou firmu, tak se nám podařilo vyhrát,“ řekl Ficek.

Nový provozovatel věří, že turistický ruch bude i v letošním roce na jihu Čech silný. A to především kvůli politické situaci ve světě. Zaměřovat se ale chce především na české turisty. Infocentrum jim nabízí všechny turistické mapy a cyklomapy, české i zahraniční. 

S prostory, které v dřívějším mapovém centru sloužily především ke skladování zboží, má už nový majitel jiné plány.

„Už jsem domluvený s keramickou školou ve Volyni , aby zde udělali výstavu, protože prostorů pro výstavy je tu dost, ale spíše jako prodejní výstavy. Kdo si tedy myslí, že by tu pro turisty mohl něco vystavovat, ať nás kontaktuje,“ poznamenal Petr Ficek.

Mapové a turistické centrum má otevřeno každý všední den od 9 do 17 hodin a v sobotu od 9 do 13 hodin.

Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3