Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Majitelé chtějí prodat polikliniku. Kvůli neustálým sporům s městem

Třeboň – Se současným stavem třeboňské polikliniky  nejsou lidé spokojeni už delší dobu. Budova v Klofáčově ulici, kde ordinují praktičtí lékaři,  je podle místních zastaralá. Třeboňští při fóru Zdravého města opakovaně žádali, aby město provedlo rekonstrukci.

Lidé si především stěžuji na to, že poliklinika nemá bezbariérový přístup.

 

Jenže poliklinika městu nepatří, vlastní ji celkem šest majitelů, kterým zastupitelé údajně nabídli spolupráci při čerpání dotací. Ti to ale vyvrací.

„Tady naopak došlo k tomu, že za našimi zády, aniž bychom byli informování, byla podána žádost na přešetření na krajský úřad, kvůli výtahu,který zde nikdy nebyl, krajský úřad vše prošetřil a zjistil, že výtah zde být nemusí,“ říká spolumajitel Zdeněk Jánský.

Šestice vlastníků má teď údajně zájem budovu prodat. Důvodem jsou prý i neustálé spory s městem. Snahy o vytvoření adekvátního zázemí pro lékaře a pacienty se teď v Třeboni chopil nový investor.

„Ten vytváří zázemí některých ordinací v hotelových komplexech Svět a Regent, tam by měli být od listopadu dva noví stomatologové,“ vysvětluje mluvčí radnice Jitka Bednářová.

Třeboň se aktuálně potýká s nedostatečným počtem lékařů, město se situaci snaží co nejrychleji vyřešit. Od listopadu je už v provozu nová ordinace pro praktického lékaře v budově městského úřadu. Vedení radnice věří, že je to první krok k vytvoření nového zdravotnického zařízení v Třeboni. Pro místní je naopak důležité, aby za zdravotnickou pomocí nemuseli dojíždět až do krajského města nebo do Jindřichova Hradce.

Poliklinika v Třeboni. Foto: TV Jéčko

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3