Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Lyžařské areály zažívají nejlepší podmínky za poslední roky

České Budějovice 17. prosince (ČTK) – Stovky návštěvníků dorazily o víkendu do jihočeských lyžařských areálů, které jsou v provozu. V Lipně nad Vltavou v sobotu oficiálně slavnostně zahájili sezonu. Podle provozovatelů jsou současné podmínky nejlepší pro toto období za posledních několik let. Vyplývá to z ankety ČTK.

„Sněhu máme skutečně dostatek a pokud nenastane nějaká mimořádná obleva, můžeme se těšit na lyžování o Vánocích. Ale právě až po svátcích začne ta opravdová sezona, kdy lidé začnou na hory jezdit ještě ve větší míře,“ uvedl Petr Vondraš ze skiareálu Zadov.

Dodal, že dostatek sněhu leží i mimo sjezdovky. „Proto jsme v pátek upravili přibližně 25 kilometrů stop pro běžkaře. Zájemci tak mohou vyrazit do stopy kolem Churáňova, na Hutě nebo na Přilbu,“ uvedl Vondraš.

Vojen Smíšek ze Skiareálu Lipno řekl, že v sobotu i v neděli do střediska přijela lyžovat vždy zhruba tisícovka rekreantů. „Dnes nám občas i zasvítilo slunce, takže ty podmínky jsou takřka ideální. Navíc mohu jen potvrdit, že na polovinu prosince je zde sněhu skutečně nebývale hodně,“ řekl.

Lidé mohou v těchto dnech vyrazit také například na sjezdovku v Kvildě na Prachaticku. Provoz zahájili také v nedaleké Kubově Huti a lyžovat se začalo také v areálu na Libínském sedle.

rek mol

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3