Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Lyžařské areály na jihu Čech stále nabízí dostatek sněhu

České Budějovice 22. března (ČTK) – I přes nastupující jarní počasí, provozovatelé lyžařských středisek na jihu Čech zatím neplánují konec sezony. Na svazích leží dostatek sněhu a v posledních dnech napadla nová vrstva. Provozovatelé předpokládají, že sezonu nezakončí dříve než na Velikonoční pondělí.

„Možná, že ještě budeme pokračovat i pár dní po Velikonocích. Podmínky jsou ideální a počasí nám přeje,“ řekl dnes ČTK za lyžařský areál Zadov Petr Vondraš. Dodal, že se na návštěvnosti ve všední dny mírně projevuje fakt, že skončily jarní prázdniny. „Ale pořád je lidí relativně dost a je to možná lepší než v některých lednových dnech,“ uvedl.

Na Zadově v minulých dnech napadlo deset centimetrů čerstvého sněhu a teploty se v noci drží pod bodem mrazu. Podobné počasí panuje také ve Skiareálu Lipno. Na sjezdovkách tam leží 75 centimetrů sněhu. „Na víkend má být slunečno a vypadá to na parádní jarní lyžování,“ uvedl za areál Vojen Smíšek. Dodal, že na Lipně plánují provoz minimálně do 2. dubna.

Dostatek sněhu leží i na sjezdovkách v areálu Hochficht, který se nachází na česko-rakouské hranici Šumavy. Ani tady ještě neplánují konec sezony.

Upravují se ještě některé trasy pro běžecké lyžování. Stopy jsou například stále udržovány v okolí Kvildy nebo Modravy.

rek dr

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3